W Czarnobylu otwarto kolejny hostel dla turystów

6 czerwca 2017 roku Państwowa Agencja Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia poinformowała o otwarciu hostelu "Polesie", powstałego w dawnym hotelu robotniczym mieszczącym się przy ulicy Kirowa 34 B w Czarnobylu. Jego nazwa bezpośrednio nawiązuje do jednego z symboli Prypeci - Hotelu "Polesie".

DBt79xXW0AAaF o

Hostel przeznaczony jest na 100 miejsc noclegowych, jedno jak i dwuosobowych choć jak podkreślają zarządzający placówką (podlega ona pod Specjalistyczne Państwowe Przedsiębiorstwo "Speckombinat Czarnobylski") nie wykluczają oni powiększenia jego powierzchni w niedalekiej przyszłości. Już w pierwszych dniach funkcjonowania do hostelu spłynęły rezerwacje od turystów z całego świata, m.in. z USA, Danii czy Nowej Zelandii. Na wyposażeniu pokojów znalazły się telewizory, prysznice, toalety oraz bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi.

chernobyl hostel polissya 1

Według szefa Agencji Zarządzania Strefą Wykluczenia - Witalija Petruka, poprawa infrastruktury jest ważnym kierunkiem w rozwoju turystyki w regionie, co przełoży się na większe inwestycje w Strefie. Wbrew temu co głoszą niektóre nagłówki portali informacyjnych nie jest to pierwszy tego rodzaju obiekt w Czarnobylu. Od dawna miasto pełni funkcję bazy noclegowej dla zagranicznych gości, naukowców, pracowników kontraktowych a od blisko dekady także dla turystów. W mieście na przestrzeni lat funkcjonowało wiele hoteli robotniczych i hosteli. Obecnie do najbardziej znanych hosteli bez wątpienia należą: "Dziesiątka" (ul. Bohdana Chmielnickiego) i "Prypeć" (ul. Polupanowa 1).

chernobyl hostel polissya 3

Hostel znajduje się przy głównej ulicy miasta w pobliżu polikliniki tuż obok Instytutu Problemów Bezpieczeństwa Elektrowni Jądrowych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Twój komentarz przed opublikowaniem musi zostać zaakceptowany przez moderatora.
  • Brak komentarzy