Kolejni nielegalni turyści zatrzymani

W jednym z opuszczonych domostw na terenie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia zatrzymano cztery osoby nielegalnie przebywające na tym obszarze - poinformował w sobotę 31 grudnia wydział prasowy ukraińskiej policji. 

97.1

Późnym popołudniem 31 grudnia 2016 roku podczas rutynowej służby patrolowej prowadzonej w pasie przygranicznym Strefy Zamkniętej funkcjonariusze Straży Granicznej Ukrainy zauważyli grupę kilku osób w jednym z domostw we wsi Iłowica, około 8 km na płn. zach. od Punktu Kontrolnego "Ditiatki". Po przystąpieniu do rutynowej kontroli okazało się że przekroczyli oni granicę Strefy nielegalnie, bez posiadania stosownych zezwoleń. Zatrzymani zostali przewiezieni na miejscowy posterunek policji, gdzie sporządzono protokoły o wykroczeniu administracyjnym z artykułu 46-1 kodeksu wykroczeń administracyjnych "Naruszenie wymagań trybu bezpieczeństwa radioaktywnego w miejscach, które uległy skażeniu promieniotwórczemu". Za tego typu wykroczenie kodeks przewiduję nałożenie kary grzywny w wysokości od 20 do 30 ukraińskich pensji minimalnych (w przeliczeniu ok. od 4 tys do 6,5 tys złotych).

Zatrzymani to 28 letnia kobieta i 30-letni mężczyzn będący mieszkańcami obwodu Kijowskiego, 23 letni mieszkaniec Łucka i 25 letni mieszkaniec obwodu Charkowskiego. Postanowili oni zatrzymać się w jednym z opuszczonych domów we wsi Iłowica do zapadnięcia zmroku aby następnie wyruszyć w dalszą drogę, do celu swojej podróży którym było miasto Prypeć oddalone od wsi o około 25 km. Tam zamierzali przywitać nachodzący Nowy Rok.

Źródło: kv.npu.gov.ua

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Twój komentarz przed opublikowaniem musi zostać zaakceptowany przez moderatora.
  • Brak komentarzy