Konkurs na projekt muralu w elektrowni

3 kwietnia rozpoczął się pierwszy etap konkursu na projekt muralu który ma się znaleźć na ścianie maszynowni Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. 

ergergergdf a73f2

Umieszczenie muralu na wschodniej ścianie maszynowni, w sąsiedztwie ABK-1 sprawi że stanie się on jednym z bardziej charakterystycznych elementów elektrowni. W ten sposób codziennie, niemal tysiąc pracowników i kilkuset zagranicznych gości będzie miało możliwość jej podziwiania. Praca konkursowa powinna być zaprojektowana dla przestrzeni o wymiarach: 18,5 m x 57,9 m,

Harmonogram 

  • 3.04 - 3.05 – przyjmowanie zgłoszeń od uczestników
  • 6.05 - 24.05 –  głosowanie internautów na zakwalifikowane prace konkursowe na oficjalnym profilu elektrowni w serwisie Facebook
  • 27.05 - 31.05 – wyłonienie przez członków jury zwycięskiego projektu
  • 3.06 – ogłoszenie zwycięskiej pracy

Liczba zgłoszonych prac na jednego uczestnika nie jest ograniczona. Autor zwycięskiego projektu oprócz dwudniowego pobytu w elektrowni i Prypeci dla trzech osób otrzyma także nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 hrywien (ok. 730 zł). Zwycięzca zostanie wyłoniony przez jury ekspertów 3 czerwca. Dodatkowe punkty zostaną przydzielone tym projektom które będą cieszyć się największą popularnością wśród internautów (najprawdopodobniej będzie tu decydowała ilość polubień danej pracy konkursowej).

Zgłoszenia prac konkursowych będą przyjmowane są do 3 maja 2019 roku. Regulamin i zasady nadsyłania prac dostępne są tu.